فیلتر صنعتی کربن اکتیو Carbon active

Activated carbon Filter فیلترهای کربن اکتیو از لحاظ کارکرد و فیلتراسیون به دوگروه کاغذی وخالص تقسیم می شوند :

فیلترهای کربن اکتیو – خالص (گرانولی)

Activated carbon Filter فیلترهای کربن اکتیو

Activated carbon Filter فیلترهای کربن اکتیو

فیلترهای كربن فعال برای استفاده در كاربردهای تهویه مطبوع بصورت  تخت و شبیه سایر فیلترهای تخت ساخته می شوند  كه در آن گرانولهای كربن بدون حركت باقی مانده ودر نقاط اتصالشان پیوند می خورند وبه شكل بیسكوئیت در آمده كه در یك چهارچوب فلزی قرار داده می شوند (كه به نوبه خود با تعدادی دیگر از صفحات تخت در یك محفظه قرار می گیرند).این محفظه ها را می توان به گونه ای طراحی نمود كه فیلترها از جلو یا كنار تعویض شوند وهمچنین با استفاده از پیش فیلترهای تخت كربن فعال محافظت نمود.
در فیلترهای كه نیاز به عمق زیاد تا حدود یك متر دارند ، استفاده از گرانولهای كربن فعال بصورت فله ای رایج است. در فیلترهای با عمق كم چنین فیلترهایی دارای تاثیر چندانی نبوده ، چون ذرات تمایل به ته نشینی و یا در میان گذر كردن هوا از روی كربن فعال را دارند یا باعث پراكنده شدن گرانولهای كربن فعال از روی فیلتر و انتشار در جریان هوا و تولید غبار كربنی می گردند.
سیستمهای كربن فعال فله ای اغلب برای كاربردهای با آلایندگی بالا مانند برخی از فرایندهای صنعتی كه نیاز به فیلترهای با عمق زیاد دارند ، به كار این بخش پدید آمدن گرانولهای كربن فعال اشباع شده برای زدودن یا خنثی سازی مولكولهای خاص غیر آلی مانند دی اكسیدسولفور ، سولفورهیدروژن و بسیاری دیگر می باشد.معطوف شدن توجهات به سوی تركیبات آلی فرار(VOC) در محیطهای كاری باعث اهمیت یافتن كربن فعال شده است .

موارد مصرف :
از مهمترین كاربردهای زدودن دود وگازها می توان به ساختمانهای اداری ،تجاری، فرودگاهها ، بیمارستانها و رستورانها اشاره نمود.این فیلترها برای زدودن بخار حلال ، آلاینده های سمی یا سایر بوهایی كه باعث اذیت وآزار محیطهای ، شیمیایی وصنایع مادرهمچون پتروشیمی،غذائی، می شوند نیز بكار می روند.

 

فیلترهای کربن اکتیو کاغذی

این فیلترها صرفا” به منظور جذب انواع روایح نظیر بوی انواع گازها و بخارات خطرناك و سرطان زای حاصل از تركیبات شیمیائی و داروهای شیمی درمانی ،محلولهای بنزین، تولوئن واگزیلن، روایح پلی نیكوكلار نظیر نفتالین و بیفنیل ، روایح حاصله ازكلرورهای مختلف نظیر كلروبنزین، آلدرین،توكسافن ود.د.ت، فنولها نظیر فنول وكرسول، روایح حاصله از سوختهایی مانند روغن، گازوئیل وكرسول، بخارات خطرناك وسرطان زای عملیات جوشكاری وگازهای آلاینده نظیرSo2،No2،No،Co2،Co را از هوا حذف کنند.
وبطور كلی اكثر رایحه هائی كه از محلولهائی كه از محلولهای شیمیائی متصاعد می شود، مورد استفاده قرار می گیرد
كاغذ فیلتر یا((مدیا)) فیلترهای كربن اكتیو با توجه به سطح كربن اكتیو مورد نیاز بصورت چین خورده در داخل قاب فلزی ویا چوبی قرار میگیرد،مابین چینها (تاها) كه توسط جدا كننده آلومنیومی(فویل) ویا توری گالوانیزه از یكدیگر جدا شده،امكان عبور هوا را ایجاد می نماید.

مشخصات فنی وابعاد:
كربن فعال یا كربن اكتیو بین 80%تا90%در جریان تولید كاغذ فیلتریا مدیای فیلترهای كربن اكتیو به كاغذ مخصوص آن تلقیح شده وپس از آماده شدن به صورت رول،به روی دسـتگاه تــازن مدیا قرار گرفته ودر ابعاد مورد نیاز تا خورده وبه صورت فیلتركامل در می آید.
افت فشار اولیه آن (فیلتر نو)با ابعاد50*600*600 میلیمتر كه كاغذتلقیح شده توسط كربن فعال آن حدود2000*600میلیمتر بوده وبصورت چین خورده در داخل قاب فلزی قرار گرفته در جریان هوای3400مترمكعب در ساعت 60الی70پاسكال اندازه گیری شده است.

•        ابعاد متداول با قاب فلزی وچوبی
(300)*600*600میلیمتر
(100)*900*600میلیمتر
(100)*300*600میلیمتر
(50)*300*300میلیمتر
(300)*610*1220میلیمتر

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *